Wyprodukowano w Unii Europejskiej

Mleko następne – jak i kiedy je wprowadzić?

Twoje Maleństwo skończyło już 6 miesięcy? Fantastycznie!

W tym czasie z pewnością zdobyło wiele nowych umiejętności, zmieniając się z przesypiającego większą część doby noworodka w ciekawego świata, aktywnego i coraz bardziej samodzielnego bobasa!

To również czas, w którym mleko początkowe należy zastąpić mlekiem następnym, idealnie dopasowanym do coraz większych potrzeb Twojego Małego Odkrywcy.

 

Co wyróżnia mleko następne?

Jest to mieszanka przeznaczona dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia, oznaczona umieszczoną na opakowaniu cyferką 2.

W tym wieku podstawę diety niemowlęcej wciąż stanowi mleko, powoli wzbogacane o dodatkowe składniki. Mieszanki następne wyróżniają się większą kalorycznością niż początkowe, dzięki czemu lepiej zaspokajają głód i na dłużej pozostawiają uczucie sytości. Ponadto znajdują się w nich witaminy i mikroelementy odpowiednie dla dzieci w tym wieku, m.in.  zwiększone ilości żelaza, którego zapasy zgromadzone w czasie życia płodowego kończą się właśnie ok. 6 miesiąca i wapnia niezbędnego do budowania zdrowych i mocnych kości.

Dlaczego warto wybrać mleko następne NUPPI?

Mleko następne NUPPI dodatkowo wzbogacono o prebiotyki – czyli bakterie kwasu mlekowego, pozytywnie wpływające na układ pokarmowy i zapobiegające często pojawiającym się podczas rozszerzania diety zaparciom – wspierające odporność organizmu nukleotydy oraz taurynę niezbędną do prawidłowej budowy siatkówki oka. Jego skład jest maksymalnie zbliżony do składu kobiecego pokarmu i jest dobrze tolerowany przez niemowlęta.

Każdy z produktów NUPPI posiada liczne certyfikaty, potwierdzające jego ekologiczną, zgodną z międzynarodowymi standardami produkcję oraz najwyższą jakość.